Warsztaty z Filmowania, Montażu i Postprodukcji

Warsztaty poprowadzi Edward Smyła, w latach 2007-2012 producent programów stacji TVN, obecnie właściciel Miradores Studio


Podstawy filmowania

Teoria + przygotowanie i filmowanie sceny we wnętrzach.


Termin: 11 maja 2019 (sobota)

Miejsce: Kraków, ul. Bożego Ciała 9/10

Czas: 9.00 - 17.00 (z godzinną przerwą na lunch)

Grupa: 4-8 osób (grupa przyjazna nauce :)

tel. 609 649 768 - sprawdź dostępność.

Cena promocyjna: 399 PLN


W teorii i przede wszystkim w praktyce zajmiemy się wszystkimi kwestiami, które pozwolą Wam rozpocząć przygodę z samodzielnym filmowaniem.

Poznacie najważniejsze zasady związane z filmowaniem, ustawieniem kamery, ekspozycji, konfiguracją sprzętu, doborem obiektywów, oświetleniem, prowadzeniem ostrości, stabilizacją ruchu kamery, slow motion, kodekami zapisu i rejestracją dźwięku.

Dowiecie się jaka kamera/aparat filmujący będzie dla Was najlepszym i najtańszym akceptowalnym rozwiązaniem (pamiętajcie, że kamerę którą filmowano jeden z najciekawszych odcinków Dr House's możecie dziś kupić za ok. 2 tysiące złotych!) i jakie minimum sprzętowe powinniście posiadać, by Wasze filmowanie było najbardziej efektywne i efektowne :)

To co pojawi się w teorii przećwiczymy w praktyce realizując ujęcia!

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, błyskawicznie ruszyć do przodu i uniknąć popełniania najczęstszych błędów, te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

*Na szkolenie można przynieść własny sprzęt filmujący, nie jest to jednak konieczne. Nasze ujęcia realizować będziemy z użyciem dostępnego na warsztatach sprzętu do rejestracji obrazu i dźwięku, a efekty naszej pracy wyświetlane będą na dużym monitorze.

**Uczestnikom szkolenia przysługuje zniżka na zakup szkolenia z montażu i postprodukcji ;-)

Montaż, Postprodukcja
Termin: zapytaj o najbliższy termin

Miejsce: Kraków, ul. Bożego Ciała 9/10

Czas: 10.00 - 16.00 (z godzinną przerwą na lunch)

Grupa: 4-8 osób (grupa przyjazna nauce :)

tel. 609 649 768 - sprawdź dostępność.

Cena dla uczestników szkoleń z filmowania: 350 PLN. 

Cena regularna: 499 PLN


Warsztat skierowany jest do osób chcących rozpocząć pracę z profesjonalnym programem do montażu i postprodukcji filmowej: Adobe Premiere Pro. 

Z przekazanych ujęć filmowych krok po kroku pod opieką instruktora tworzyć będziemy krótki montaż video wraz z synchronizacją dźwięku i edycją ścieżek audio.

Po zmontowaniu zajmiemy się postprodukcją i obróbką kolorystyczną ujęć naszego filmu oraz tworzeniem napisów i prostych grafik. Na koniec w odpowiedniej formie "wyeksportujemy" nasz film i umieścimy go na YouTube'ie lub w serwisie Vimeo.

*Zaleca się, by uczestnicy szkolenia posiadali ze sobą laptopa, którego parametry techniczne pozwalają na montaż plików HD lub Full HD wraz z zainstalowaną przed szkoleniem wersją programu do montażu Adobe Premiere Pro CC (laptop powinien mieć możliwość łączenia z internetem). W pełni funkcjonalną wersję próbną programu działającą bezpłatnie przez 7 dni pobrać można na stronie:

https://www.adobe.com/products/premiere.html#mini-plans-web-cta-premiere-pro-card 

Program można także subskrybować w opcji płatnej (miesięcznie lub rocznie).

Filmowe narzędzia

Prezentacja, omówienie zastosowania, konfiguracja sprzętu, przygotowanie i filmowanie sceny we wnętrzach.


Termin: zapytaj o najbliższy termin

Miejsce: Kraków, ul. Bożego Ciała 9/10

Czas: 9.00 - 17.00 (z godzinną przerwą na lunch)

Grupa: 4-8 osób (grupa przyjazna nauce :)

tel. 609 649 768 - sprawdź dostępność.

Cena promocyjna: 699 PLN


W teorii i przede wszystkim w praktyce zajmiemy się wszystkimi kwestiami, które pozwolą Wam rozpocząć przygodę z samodzielnym filmowaniem z wykorzystaniem podstawowego i zaawansowanego sprzętu filmowego.

Filmować będziemy przy pomocy kamery współpracującej z statywami, ręcznym rigiem, matte boxem, światłem filmowym (żarowe/led), sliderem, kranem kamerowym, stadicamem, elektronicznym gimbalem, ręcznym follow focusem, follow focusem bezprzewodowym. Obraz będziemy monitorować przy pomocy wizjera i zewnętrznego monitora wyposażonego w filmowe systemy kontoroli ostrości:  focus peaking i ekspozycji: false colours, LUT. Dźwięk zearejstrujemy bezprzewodowo i z wykorzystaniem mikrofonu na tyczce wyposażonego w system rejestracji dźwięku na dużym wietrze (blimp).

Jeśli chcesz zrobić błyskawiczny krok do przodu i przejść na wyższy poziom, te warsztaty są właśnie dla  Ciebie!

*Na szkolenie można przynieść własny sprzęt filmujący, nie jest to jednak konieczne. Nasze ujęcia realizować będziemy z użyciem dostępnego na warsztatach sprzętu do rejestracji obrazu i dźwięku, a efekty naszej pracy wyświetlane będą na dużym monitorze.

**Uczestnikom szkolenia przysługuje zniżka na zakup szkolenia z montażu i postprodukcji ;-)
Informacje o zapisach:  

edwardsmyla@gmail.com      tel. +48 609.649.768

Using Format